Migracja oprogramowania do .NET Framework 4.8

Dodane przez biosys - czw., 2022-01-27 - 10:37

Uprzejmie informujemy, że wraz z kolejnymi aktualizacjami Nasze oprogramowanie niezależnie od wersji jaką Państwo posiadają będzie wymagało instalacji .NET Framework 4.8 . W trakcie procesu aktualizacji Naszego oprogramowania zostanie automatycznie sprawdzone czy system operacyjny posiada .NET Framework 4.8 następnie, jeśli nie posiada to zobaczą Państwo komunikat mówiący skąd należy pobrać instalator .NET Framework 4.8. Sama instalacja .NET musi zostać wykonana ręcznie przez użytkownika lub administratora w zależności od polityki w firmie.

Zachęcamy jednocześnie do wcześniejszego przygotowania się do wspomnianej migracji i wcześniejszym zainstalowaniu .NET Framework 4.8 na wszystkich komputerach, gdzie jest wdrożone Nasze oprogramowanie.

.NET Framework 4.8 należy pobierać z następujących stron w zależności od potrzeb:

  1. Rekomendowany web installer (online), który w trakcie instalacji wymaga połączenia z internetem: https://dotnet.microsoft.com/en-us/download/dotnet-framework/thank-you/net48-web-installer
  2. Jeśli nie możemy użyć (1) to należy pobrać instalator offline: https://support.microsoft.com/en-us/topic/microsoft-net-framework-4-8-offline-installer-for-windows-9d23f658-3b97-68ab-d013-aa3c3e7495e0

Zmiany te są podyktowane względami bezpieczeństwa oraz prężnym rozwojem Naszego oprogramowania jak i współpracujących z nim systemów operacyjnych oraz innych komponentów.